Marquis de Sade – Dişi Kartal, Matmazel
Çizgi Roman / 14 Ağustos 2018

Kitap Adı: Dişi Kartal, Matmazel Yazar: Marquis de Sade Yayıncı: Milliyet Yayınları Sayfa Sayısı: 58 …Oysa Sade, onsekizinci yüzyılın bir yazarıydı; kendi çağının burjuva değerlerini alaya alarak tersyüz ediyordu. Şehvet düşkünlüğünü sergileyen sahnelerle felsefi söylemini art arda veriyordu yapıtlarında. Bu nedenle gerçeküstücülük akımının temsilcisi bazı şairler ortaya çıkıncaya dek, Sade’ın yazarlığı ve kitapları gözardı edildi. Elinizdeki albüm ise, Marquis de Sade’ın başdöndürücü yaşamının karmaşasını her yönüyle yansıtmak amacıyla oluşturulmuştur.

Brandon Sanderson – Beyaz Kum
Çizgi Roman / 4 Haziran 2018

Kitap Adı: Beyaz Kum Yazar: Brandon Sanderson Yayıncı: Akılçelen Kitaplar Sayfa Sayısı: 160 New York Times Çok Satanlar Liste’sinin gediklisi Brandon Sanderson’dan büyü ve maceranın doyasıya yaşandığı yepyeni bir destan.   Taldain gezegenindeki efsanevi Kum Üstatları, kuma olağanüstü şekillerde hükmetmek için kadim güçleri kullanıyorlar. Ancak meşum bir pusunun ardından Kum Üstatları katledildi ve tüm Kum Üstatları arasında güçleri en zayıf olan Kenton da geride kalan yegâne Kum Üstadı olduğunu düşünüyor. Düşman dört bir yandan yaklaşır ve çember her gün daralırken, Kenton gizemli bir Karanlık Taraflı olan Khriss ile beklenmedik bir ittifak kuruyor.   Beyaz Kum, Brandon Sanderson’un her gün büyümeye devam eden Cosmere evreninin daha önce hiç yayınlanmamış önemli bir kısmını gün ışığına çıkarıyor.

Ömer Seyfettin – Falaka
Çizgi Roman , Çocuk / 26 Ocak 2018

Kitap Adı: Falaka Yazar: Ömer Seyfettin Yayıncı: Kırmızı Kedi Yayınevi Sayfa Sayısı: 140 “Kısa ömrüne trajik bir askerlik deneyimini, dramatik yanları ağır basan bir özel hayat yaşantısını sığdırmıştı Ömer Seyfettin. Dahası, uyumak bilmez bir gözlem gücüyle kendi toplumunun, insanının anatomisini çıkarmayı başarmıştı. Hikâyelerinden, sihirli bir değnekle dokunulmuşcasına canlanarak ortaya çıkan ülke panoramasında, hem dağılmakta olan bir imparatorluğun acıları, hem küllerinden yeniden doğacak anka gibi hazırlanan yepyeni bir ülkenin umutları okunuyor.”

William Shakespeare – Macbeth (Çizgi Roman)
Çizgi Roman / 16 Ocak 2018

Kitap Adı: Macbeth (Çizgi Roman) Yazar: William Shakespeare Yayıncı: NTV Yayınları Sayfa Sayısı: 144 BU SERİDE YAŞ SINIRI YOK! NTV yayınları, dünyaca ünlü edebiyat klasiklerini modern çizgilerle birleştirerek yepyeni bir seriye başlıyor: Çizgi Roman Dünya Klasikleri. Bu seriyle edebiyat klasikleri dünyasına yepyeni bir kapı açılıyor: Shakespeare, Kafka, Dostoyevski, Hugo ve Dickens gibi önemli yazarların başyapıtları modern çizgilerle buluşuyor. Çizgi Roman Dünya Klasikleri Serisi, dünyaca ünlü klasikleri okuyanlara da henüz okumamış olan genç, yetişkin herkese hitap ediyor. Çarpıcı çizimler dünya edebiyatının klasiklerine can veriyor. Çizgi Roman Dünya Klasikleri Serisi kapsamında her ay iki eser yayınlanacak. Üstelik her bir çizgi romanın arkasında dünyaca ünlü yazarlarla, karakterlerle ilgili çok özel ve şu ana kadar pek de bilinmeyen bilgiler yer alacak. Serinin ilk çizgi romanı gelmiş geçmiş en çok okunan yazarlardan biri olan William Shakespeare’in “Macbeth” adlı oyunu.

Franz Kafka – Ceza Sömürgesi (Çizgi Roman)
Çizgi Roman / 16 Ocak 2018

Kitap Adı: Ceza Sömürgesi (Çizgi Roman) Yazar: Franz Kafka Yayıncı: NTV Yayınları Franz Kafka’nın Ceza Sömürgesi, garip ve ürpertici atmosferiyle, okuyana, “neyse ki bir rüyaymış” demeyi istetecek denli tedirgin ediciliğiyle ve en önemlisi suç ve ceza arasındaki ilişkiye farklı bir bakış açısı getirmesiyle dikkat çekiyor. Adı verilmeyen bir adada, ıssız ve bunaltıcı bir vadide, acımasız bir zekâyla kurgulanmış bir mekanizmanın, suçlu ya da suçsuz olmasına bakılmaksızın, savunması alınmaksızın mahkûm kılınmış insanları bürokratik bir katılıkla ve doğal kabul edilen bir yaklaşımla “cezalandırdığı” bir törene, suskun bir gezginle birlikte tanık olur okur. Bir yanda duygusal açıdan olaya mesafeli duran ‘tanık’ gezgin, öbür yanda yasama, yürütme ve yargı yetkilerini kendinde toplamış ve bu sorumluluğu kendini kurban etme derecesine vardıran subay. İkisi arasındaki tezat, edilgenlik/etkenlik, kuşku/inanç, akıl/duygu gibi zıt kavramları mercek altına alıyor ve bunları gerçeklikle baş etmenin karşıt olasılıkları olarak okura sunuyor.

Franz Kafka – Dava (Çizgi Roman)
Çizgi Roman / 16 Ocak 2018

Kitap Adı: Dava (Çizgi Roman) Yazar: Franz Kafka Yayıncı: NTV Yayınları Sayfa Sayısı: 128 NTV Yayınları’nın yeni serisi Çizgi Roman Dünya Klasikleri, ilk çizgi roman Macbeth’in ardından Franz Kafka’nın en ünlü romanı Dava ile devam ediyor… Shakespeare’den Kafka’ya Bu çizgi romanda yeniden yaratılan Dava, bir sabah hiç açıklanmayan sebeplerden ötürü tutuklanan Joseph K’nın hayret verici bir yargı süreciyle mücadelesinin kasvetli hikâyesini anlatıyor. Joseph K, bir kafa karıştırıcı durumdan diğerine sürüklenirken, bilinmeyen suçlamalar karşısında masumiyetini kanıtlama konusunda giderek umutsuzlaşıyor. Birbirine yabancılaşmış uyruklarının hayatlarını ezip geçen otoriter bürokrasinin sert bir portresini çıkaran Dava, bugün de eski güncelliğini koruyor. Shakespeare’le başlayan ve Kafka ile devam eden “Çizgi Roman Dünya Klasikleri” serisi, dünya edebiyatının seçkin yazarlarını bir araya getiriyor.